Domowe sposoby na ukąszenia

insektLato to ta piękniejsza część roku, to czas, w którym świat natury działa w pełni sprawnie, to czas, w którym niejedno zwierzę budzi się do życia. Jednak to właśnie wtedy swoją aktywność wykazują również owady, na co zwykle nie reagujemy okrzykiem radości. Choć często niegroźne, ukąszenia owadów mogą mocno uprzykrzyć nam wakacyjny wypoczynek i o ile nie jesteśmy na jad danego owada uczuleni to w bardzo prosty, domowy sposób możemy sobie pomóc.

Jeżeli pod ręką mamy maść lub żel na ukąszenia, na przykład ze znanym z łagodzenia aloesem, to w porządku, sprawa z głowy. Jednak co kiedy apteczka pusta, a nieznośne swędzenie spędza nam sen z powiek? Wystarczy sięgnąć do lodówki po kostkę lodu, nią schłodzimy miejsce ukąszenia, co zmniejszy dyskomfort. Miętowe orzeźwienie, maksymalna świeżość .. brzmi jak reklama pasty do zębów prawda? Tak właśnie jest. Smarując miejsce ukąszenia miętową pastą do zębów również pomożemy sobie w walce ze związanym z ukąszeniem swędzeniem. Jeżeli jesteśmy miłośnikami ziołowych herbatek, na pewno mamy w swojej kolekcji wszechstronny rumianek. Warto go zaparzyć, a kiedy już przestygnie, okładać miejsce ukąszenia zamoczonym w nim waciku.

To zaledwie kilka kropel z morza możliwości na domowe sposoby w walce z ukąszeniami. Jeżeli jednak jesteśmy uczuleni na ukąszenia owadów, powinniśmy zasięgnąć opieki medycznej, w żadnym przypadku nie wolno nam wówczas lekceważyć takich sytuacji, poprzez machnięcie ręki. Pamiętajmy też, że choć owady często uprzykrzają nam letni, wakacyjny czas, to jednak świat natury bez nich nie mógłby istnieć.